Firma XDEFT  oferuje wiele ciekawych rozwiązań dla systemu enova365

Księgowi Przyszłości 2018 wybrani – relacja z finału konkursu i konferencji

Wczoraj, 14 czerwca odbył się finał III edycji konkursu Księgowi Przyszłości. Poznaliśmy najlepsze drużyny uczniowskie, studenckie, zawodowe oraz kadrowo – płacowe. Emocjonujący moment ogłoszenia wyników oglądali uczestnicy i widzowie konferencji „Księgowi Przyszłości. W erze zmian”. Organizatorami konkursu i konferencji są firma Soneta, producent oprogramowania enova365 oraz Stowarzyszenie Księgowych w Polsce.

Do rywalizacji w III edycji konkursu Księgowi Przyszłości zgłosiło się ponad 600 trzyosobowych drużyn z całej Polski. Ta najwyższa w historii frekwencja pokazała, że idea stworzenie ogólnopolskiego konkursu promującego branże księgową była decyzją właściwą. Uczestnicy musieli zmierzyć się z trzema etapami testów online oraz z pracą konkursową. Najlepsze trzy drużyny, z każdej kategorii zmierzyły się w czasie finału.

Kiedy na VI piętrze, budynku Centrum Olimpijskiego w Warszawie finaliści odpowiadali na pytania Jury konkursu, na parterze budynku trwała konferencja „Księgowi Przyszłości. W erze zmian”, w której uczestniczyło około 150 przedstawicieli branży księgowej. Część merytoryczną konferencji rozpoczęła prof. Aldona Kamela – Sowińska z inspirującym wykładem www.ksiegowy – wiedza, wykształcenie, wyobraźnia. O szansach i zagrożeniach płynących z IV rewolucji przemysłowej opowiadał z kolei Grzegorz Jurczak, kierownik projektów Workflow & BI w firmie Soneta sp. z o.o, dostarczającego oprogramowanie enova365. Część wykładową zakończył wykład dr Mirosława Gumularza na temat nowego podejścia do ochrony danych osobowych, po wejściu w życie RODO.

W ramach konferencji odbyła się również debata ekspertów. Jak już na jej wstępie zaznaczył Karol Ilba, zwycięzca I edycji konkursu Księgowi Przyszłości w kategorii studenckiej i uczestnik debaty –ttak naprawdę księgowy dzisiaj to i analityk finansowy i osoba pracując w dziale sprawozdawczym i wiele innych. Ciężko określić kim będzie Księgowy Przyszłości. Ten zawód przecież tak wyewoluował. O owej rzeczywistości i przyszłości zawodu rozmawiali zaproszeni eksperci: Adam Kęsik, członek Zarządu Głównego Stowarzyszenia Księgowych w Polsce, członek zarządu SKwP Oddział Okręgowy w Warszawie, biegły rewident; Jadwiga Wojtas, dyrektor ds. produkcji i rozwoju enova365 w firmie Soneta, ekspert z zakresu technologii; Monika Smulewicz, Dyrektor Zarządzająca outsourcingiem rachunkowości, kadr i płac w Grant Thornton, autorka bloga HR na szpilkach; dr Wojciech Warski, wiceprezes i przewodniczący Konwentu Business Centre Club oraz wspomniany Karol Ilba.. Rozmowę poprowadził red. Maciej Głogowski.

Po części merytorycznej, uczestnicy konferencji oraz widzowie transmisji online byli świadkami ogłoszenia wyników i wręczenia nagród w III edycji konkursu Księgowi Przyszłości. Cześć finałową rozpoczęło wystąpienie Joanny Dadacz, Dyrektor Departamentu Rachunkowości i Rewizji Finansów w Ministerstwie Finansów. Po tym wystąpieniu, profesor Zbigniew Luty, przewodniczący jury ogłosił długo oczekiwane wyniki. I miejsce w konkursie Księgowi Przyszłości zajęły drużyny: Unicorn of taxes Zespół Szkół Ekonomicznych im. S. Staszica w Poznaniu (kategoria uczniowska); 3xM z Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach (kategoria studencka), Mrówki Atomówki (kategoria płacowo – kadrowa) oraz Przebiegli Biegli (kategoria zawodowa).

– W jednej sytuacji rozbieżność pomiędzy miejscami to 1/10 punktu. To pokazuje jak wysoki był poziom rywalizacji. Na podkreślenie zasługują drużyny uczniowskie. Z wielką przyjemnością stwierdzamy, że ich wypowiedzi były bardzo rzeczowe i płynne. A więc kiedy mówili o przyszłości zawodu księgowego, gdy rosną nam tak wspaniałe kadry, czy możemy mówić, że ten zawód może zniknąć? Nie może! – posumował III edycję konkursu przewodniczący jury, prof. dr hab. Zbigniew Luty.

Organizatorami konkursu oraz konferencji są Stowarzyszenie Księgowych w Polsce, najstarsza organizacja w Polsce skupiająca ekspertów z branży oraz spółka Soneta, producent oprogramowania enova365 dlaksięgowości, kadr-płac i zarządzania. Patronat honorowym nad konkursem objęło Ministerstwo Finansów, a patronami byli Polskie Towarzystwo Ekonomiczne oraz Business Centre Club. Patronatu medialnego udzieliły magazyny Rachunkowość, Świat Księgowych, Controling i Rachunkowość Zarządcza, Finanse i Controlling oraz portale Infor, Inforlex, Kariera w Finansach, Portal Kadrowy, HRPolska oraz Portal Finanse i Księgowość.

Nagrania z debaty oraz wykładów dostępne są na youtube na kanale Księgowi Przyszłości pod adresem:
https://www.youtube.com/user/KsiegowiPrzyszlosci.

Zajmujemy się wdrażaniem oprogramowania ERP od 2001 roku. Nasz wybór na system ERP enova padł po długich poszukiwaniach i próbach współpracy z wieloma innymi rozwiązaniami. System ERP enova oraz jego najnowsza odsłona do pracy w chmurze: enova365, jest obecnie używany przez ponad 7000 firm. Wdrażamy go od 2004 roku zdobywając kolejnych zadowolonych klientów. Byliśmy jedną z pierwszych firm, która zaczęła tworzyć własne dodatki do enova. Dzisiaj mamy pokaźny zbiór autorskich rozwiązań dedykowanych i współpracujemy z Partnerami sieci enova w całej Polsce dostarczając nasze rozwiązania i pomagając rozwiązywać nietypowe problemy.

aktualności

centrum pomocy technicznej

 
 

Pobierz TeamViewer w celu połączenia się z nami i uzyskania zdalnej pomocy.

 
 

Skorzystaj z formularza i wyślij do nas wiadomość.

 
 

tel: +48 33 812 32 30
fax: +48 33 816 47 66

Youtube

Facebook